Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Planuję wydech na hehe:) WIĘKSZY (przelot)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Planuję wydech na hehe:) WIĘKSZY (przelot)

    Możecie polecić jakąś solidną firmę/fachowców (w rozsądnych cenach) do:

    1) postawienia kominka?

    2) wykonania mebli kuchennych i szaf na wymiar?

    realizacja pow. wołomiński.

    Z góry dzięki za namiary, mogą być na priw.

  • #2
    [O2] Planuję wydech na hehe WIĘKSZY (przelot)

    Drodzy forumowicze.
    Mam takowy mały niecny plan
    Chodzi mi po głowie taka myśl... aby zmienić wydech na CAŁKOWITY PRZELOT+ zwiększenie średnicy wydechu po tym jakiś chip.
    TYLKO ŻE:
    1.Jak to by wyglądało ze spalaniem?
    2.jak to by wyglądało z hałasem?
    3.i jak to by wyglądało z ćiśnieniem spalin??
    Czy to jest możliwe i czy to mogłoby mieć sens?
    Liczę na spokojne odpowiedzi nie naskakucie na mnie od razu :P pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      1. ma sens jak planujesz pójść w grube mody dotyczące zwiększenia mocy, sam "chip" to za mało;
      2. jak zrobią to fachowcy (np. MG MotorSport) to przelot będzie cichszy od serii;
      3. cisnienie spalin będzie miało znaczenie dla tunera;
      4. spalanie wzrośnie wprost proporcjonalnie do zwiekszenia nacisku na pedal gazu :diabelski_usmiech
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        Planuję jakiś dobry vir, o chipie nie ma mowy.
        Domyślam się, że spalanie wzrośnie... tyle, że doszły mnie słuchy, że może palić jak czołg :shock: i niewiem jak się w tym połapać.
        Jestem z Katowic i mam nieopodal Dynosoft, Wrocławski, i specjalistów od wydechu z dzielnicy Ligota/Piotrowice.
        To specjaliści od wydechu powiedzieli mi że, dużo będzie palić.
        Dlatego też mam prośbę, aby ktoś mógłby się wypowiedzieć opisać, jak to mógłbym opanować. Jaką średnicę mogą mieć poszczególne rury. I tu też prośba o jakiś rysunek lub opis. Mam plan w przyszłości jeśli ta turbinka mi siądzie, a jeszcze się na to nie zanosi zmienić ją na większą i to tak po krótce. Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez yoda
          Dlatego też mam prośbę, aby ktoś mógłby się wypowiedzieć opisać, jak to mógłbym opanować. Jaką średnicę mogą mieć poszczególne rury. I tu też prośba o jakiś rysunek lub opis. Mam plan w przyszłości jeśli ta turbinka mi siądzie, a jeszcze się na to nie zanosi zmienić ją na większą i to tak po krótce. Pozdrawiam
          Tylko po co do serii nie ma to najmniejszego znaczenia czy masz przelot czy nie, wyżej czipa nie przeskoczysz i basta, chcesz sportowy dźwięk to se końcówkę sportową załóż i tyle.
          Poczytaj wątek McGan, na początku ten sam silnik 1.9 BJB.
          Jak teraz zrobisz wydech, to przy zakładaniu turbo trza będzie go przerabiać, i będziesz płacić 2 razy za tą samą robotę, nazbieraj hajs i rób wszystko od razu.
          A później zbieraj hajs na swapa na 2.0 tdi bo tak się skończy jak będzie mało szmocy

          A po za tym zaraz będą Ci wkładać do głowy, że to tylko ośka i najlepiej by było jakbyś miał 4x4 :diabelski_usmiech
          Best ET = 13.666
          Skrome 2.0 tdi ~280KM/500Nm
          PerfectService by DGW

          http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1233872
          http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/1oson/

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez sesik
            A po za tym zaraz będą Ci wkładać do głowy, że to tylko ośka i najlepiej by było jakbyś miał 4x4
            I maja racje :P
            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez sesik
              to tylko ośka i najlepiej by było jakbyś miał 4x4
              bo to prawda :cry:
              mojego RSa na mokrym objeżdża kazdy z 4x4 :shock:
              a z A4 jest już gorzej- nawet taki Cayen ma problemy :wink:
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                Panowie, bo ośką się jeździ od kwietnia do pażdziernika :wink:
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piramida
                  ośką się jeździ od kwietnia do pażdziernika
                  i jeszcze w kabrio :wink:
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Nexus6
                    jak zrobią to fachowcy (np. MG MotorSport) to przelot będzie cichszy od serii;
                    :lol: :lol: to sie z rańca ubawiłem :lol: :lol:

                    a najlepsze bedzie jak przelot sie okaże komorówką :lol: :lol:

                    Komentarz


                    • #11
                      1. Jeśli nie zamierzasz więcej grzebać to ok. Spalanie uzależnione od nogi.
                      2. Jak dasz zrobić na wymiar np. w GT Performance to ci dopasuje głośność to twoich zapotrzebowań
                      3. Emulator się zakłada i będzie ok

                      Dobry wydech z nierdzewki zawsze ma sens nawet jeśli później nie będziesz chciał iść dalej.
                      Octavia 2 RS-R 350hp

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez
                        Zamieszczone przez Nexus6
                        jak zrobią to fachowcy (np. MG MotorSport) to przelot będzie cichszy od serii;
                        :lol: :lol: to sie z rańca ubawiłem :lol: :lol:

                        a najlepsze bedzie jak przelot sie okaże komorówką :lol: :lol:
                        cieszę się że Cie rozbawiłem, ale akurat to przerobiłem w autopsji - mam jeden tłumik mniej i ciszej niż w serii :diabelski_usmiech
                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Nexus6
                          Zamieszczone przez
                          Zamieszczone przez Nexus6
                          jak zrobią to fachowcy (np. MG MotorSport) to przelot będzie cichszy od serii;
                          :lol: :lol: to sie z rańca ubawiłem :lol: :lol:

                          a najlepsze bedzie jak przelot sie okaże komorówką :lol: :lol:
                          cieszę się że Cie rozbawiłem, ale akurat to przerobiłem w autopsji - mam jeden tłumik mniej i ciszej niż w serii :diabelski_usmiech

                          no widzisz jaki fart .......dobrze ze tak wyszło ...bo jakbys miał jakies zastrzeżenia mógłbyś usłyszeć zebys sobie wibrator kupił.... :szeroki_usmiech ...oczywiście chodzi mi tu o tych...jak to nazwałeś...khem...."fachowców".....bo to ze cichy tłumik można wyprodukować to jak najbardziej się zgadza..... :szeroki_usmiech

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez
                            Zamieszczone przez Nexus6
                            Zamieszczone przez
                            Zamieszczone przez Nexus6
                            jak zrobią to fachowcy (np. MG MotorSport) to przelot będzie cichszy od serii;
                            :lol: :lol: to sie z rańca ubawiłem :lol: :lol:

                            a najlepsze bedzie jak przelot sie okaże komorówką :lol: :lol:
                            cieszę się że Cie rozbawiłem, ale akurat to przerobiłem w autopsji - mam jeden tłumik mniej i ciszej niż w serii :diabelski_usmiech

                            no widzisz jaki fart .......dobrze ze tak wyszło ...bo jakbys miał jakies zastrzeżenia mógłbyś usłyszeć zebys sobie wibrator kupił.... :szeroki_usmiech ...oczywiście chodzi mi tu o tych...jak to nazwałeś...khem...."fachowców".....bo to ze cichy tłumik można wyprodukować to jak najbardziej się zgadza..... :szeroki_usmiech
                            widocznie przyjeżdżałem do nich z prostymi robotami, miałem ich wydechy w 3 autach i w żadnym nic nie sp..yli :diabelski_usmiech
                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzięki. Fajnie, że się kłócicie jak też wnioskuje z waszych wpisów.
                              Nie mam zamiaru zmieniać silnika czy robić swapa na rs. :x Wystarczy mnie to co mam, nie stać nie na nową skodę.
                              Mam zamiar troszkę pogrzebać przy tej furce.
                              Dlatego założyłem ten post.
                              Przy spalaniu 6l/100 jestem bardzo usatysfakcjonowany z tego auta, co nie zmienia faktu, że przy moim wieku chciałbym troszku poszaleć autem, w niektórych miejscah. :diabelski_usmiech
                              Nie kupowałem jakiegoś pedalskiego AUDI czy BMW, wybrałem Skodę.
                              Jestem 2 właścicielem auto było serwisowane, pewne i zadbane.
                              A więc wracając do tematu.... czy przy odłożeniu pieniędzy np. na wydech robiony FACHOWO będę mógł się cieszyć osiągami auta.
                              Wyczytałem, że jest jakaś zabawa z powrotem spalin, średnicą wydechu, spadkach mocy i tym podobne związane z wydechem.
                              Jeżeli ktoś bawił się w zmianę wydechu w silnikach Diesla proszę o podpowiedzi.
                              Pozdrawiam i pozostawiam was z tym postem

                              Komentarz


                              • #16
                                yoda, robisz wydech o średnicy 2.5cala na dwóch tłumikach przelotowych i auto chodzi jak seria ale po wciśnięciu pedału gazu do oporu i przy wyższych prędkościach słychać przyjemny pomruk, generalnie po wydechu ciężko stwierdzić czy to diesel czy benzyna.

                                Ubocznych efektów brak a opinie typu powrót spalin, spadki mocy to jakieś zabobony :lol:

                                Tak więc przygotuj sobie około 2500zł i do dzieła, przy okazji wywal katalizator i egr :wink:
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tylko jaki sens to robić do serii ... za te pieniądz bym program zrobił i jeszcze coś na zawias by zostało Wydechu narazie nie planuję nawet do siebie robić gdzie celuje w 200KM

                                  1.turbo + program
                                  2.swap hampli
                                  3.zawias
                                  4.wydech

                                  W takiej kolejności to ma sens wg mnie przynajmniej ... auto ma jechać , dobrze się prowadzić i efektywnie hamować Wydechem przy małych modach niewiele się poprawi niestety.
                                  chip ... chip huraaa !

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    psychodad, z tym że jak chce chłopak wzbudzić szacun na dzielni to niech zakłada :diabelski_usmiech
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez piramida
                                      yoda,i przy wyższych prędkościach słychać przyjemny pomruk
                                      Spoko sprawa za 2,5tyś :diabelski_usmiech generalnie długonoga blond cizia też mu może pomruczeć :szeroki_usmiech
                                      chip ... chip huraaa !

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Niechcę wzbudzać szacunu na dzielni bo nie jestem dresikiem z Betki czy innego ustrojstwa.
                                        Miałem wrażenie, że wydech powinien być robiony jako pierwszy, dopiero w następnych przeróbkach Chip, Turbina, hamulce z zawieszeniem.
                                        A o blond Cizi nie myślę... Bo mam swoją

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez psychodad
                                          Zamieszczone przez piramida
                                          yoda,i przy wyższych prędkościach słychać przyjemny pomruk
                                          Spoko sprawa za 2,5tyś :diabelski_usmiech generalnie długonoga blond cizia też mu może pomruczeć :szeroki_usmiech
                                          za 2.5 tysiaka to pewnie i ze 25 razy :lol:
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez psychodad
                                            Zamieszczone przez piramida
                                            yoda,i przy wyższych prędkościach słychać przyjemny pomruk
                                            Spoko sprawa za 2,5tyś :diabelski_usmiech generalnie długonoga blond cizia też mu może pomruczeć :szeroki_usmiech
                                            z ta tylko róznica ze po kilku latach ta "cizia" zamiast mruczeć może sie juz drzeć jak stary Ulter. :szeroki_usmiech

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Taki tu offtopic leci ze zara modek nam utnie dyskusje :diabelski_usmiech

                                              Wracając do tematu -yoda, Masz złe wrażenie.Rób jak ci mówią a efekt będzie dobry za dobre pieniądze.Podaruj sobie wydech ,zrób wirusa ,jak zostanie trochę kasy to może zawiasik rusz albo kółeczka sobie spraw ładne Tobie ma to sprawiać frajdę ...tylko już ten wydech w spokoju zostaw :wink:
                                              chip ... chip huraaa !

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Panowie a do 1,8T jakbym chciał zrobić sobie pół przelot tzn wywalić kataryne i środek i zostawić tylko koniec to da to coś? Generalnie chodzi mi o głośniejszy dźwięk
                                                http://forum.skodovka.pl/viewtopic.php?t=48688

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  , jak za kazde 100 pomruczy inna, kazdy pomruk bedzie przyjmny z osobna :szeroki_usmiech
                                                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                                  Jeżdżę w blasku
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X